Skip to main content

Activision wcale nie zgubiło płyt z Transformersami? Hasbro przeprasza

To tylko pomyłka.

Habro przeprosiło za niedawną wypowiedź, w której zarzucało Activision zgubienie plików starszych odsłon serii Transformers. Firma zapewniła teraz, że słowa były pomyłką.

Nietypową sytuację opisywaliśmy wczoraj. Właściciele licencji z wielkimi robotami wyjaśniali w wywiadzie, że chcieliby udostępnić tytuły w Game Passie, lecz nie mogą tego zrobić, ponieważ Transformers: Devastation, Fall of Cybertron, Rise of the Dark Spark i inne pozycje z epoki PS3 i X360 zaginęły w siedzibie wydawcy.

- Niestety, najwyraźniej Activision nie wie, na jakich dyskach twardych podziały się dane - przyznał przedstawiciel Hasbro. - Mamy nadzieję, że teraz, gdy połączenie z Microsoftem jest bliskie realizacji, dokładnie przejrzą wszystkie archiwa i dyski twarde, by to znaleźć, ponieważ jest to prosta rzecz do dodania do Game Passa.

Serwis VGC skontaktował się z firmą w poszukiwaniu dodatkowych szczegółów, lecz dowiedziano się jedynie, że komentarz był pomyłką. „W celu wyjaśnienia, komentarze sugerujące zgubienie gier Transformers padły w wyniku błędu” - napisano w oświadczeniu.

„Przepraszamy Activision i żałujemy zamieszania. Byli wspaniałym partnerem w przeszłości i z optymizmem patrzymy na perspektywę dalszej współpracy w przyszłości” - dodano.

Komunikat nie precyzuje niestety, jaki jest faktyczny stan starszych odsłon Transformers, ale tutaj pomocny jest Lulu Cheng Meservey z działu komunikacji Activision. Ten zapewnił na Twitterze, że gry „nie są i nigdy nie były” zagubione. Wszystko jasne - poza kwestią Game Passa.

Zobacz także