Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision Blizzard ukarane kwotą 35 mln dolarów

Za utrudnianie pracownikom procesu składania skarg.

Activision Blizzard zobowiązało się do zapłaty kary w wysokości 35 mln dolarów. To efekt ugody w sprawie trwającego od dwóch lat śledztwa odnośnie braku procedur, pozwalających na gromadzenie skarg i zażaleń pracowników.

Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła we wczorajszym oświadczeniu, że Activision Blizzard świadomie nie dostarczyło pracownikom odpowiednich narzędzi, które umożliwiałyby zbieranie skarg odnośnie nieodpowiednich warunków pracy. Firma postanowiła pójść na ugodę i przekazać komisji 35 mln dolarów kary.

Nakaz SEC stwierdza, że Activision Blizzard nie wdrożyło niezbędnych działań w celu zbierania i przeglądu skarg pracowników dotyczących niewłaściwego zachowania w miejscu pracy, co powodowało, że korporacja nie miała środków do określenia, czy istniały większe problemy, które należało przedstawić inwestorom” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W oświadczeniu dodano także, iż Activision podpisywało specjalny rodzaj umów z pracownikami opuszczającymi firmę. Miały one zobowiązywać do informowania byłego pracodawcy o jakichkolwiek próbach nawiązania kontaktu ze strony agencji rządowych.

Jak jednak czytamy dalej, niezgodna z prawem klauzula zniknęła z umów w 2022 roku. Ponadto nie odnotowano żadnej sytuacji, w której byłym pracownikom Activision odmawiano by komunikacji z rządowymi organami.

Niedługo po opublikowaniu oświadczenia SEC, Activision Blizzard wydało dla serwisu GamesIndustry.biz własny komunikat.

Zgodnie z nakazem, udoskonaliliśmy nasze procesy ujawniania informacji w odniesieniu do zgłaszania w miejscu pracy i zaktualizowaliśmy język umowy separacyjnej. Activision Blizzard jest spokojne o swoje działania dotyczące poprawy funkcjonowania miejsca pracy” - przekazano.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze