Skip to main content

A Quiet Place: The Road Ahead to horror na podstawie cenionej serii filmów. Zagramy w tym roku

Na PC i konsolach.

Wydawca Saber Interactive zaprezentował pierwszy zwiastun A Quiet Place: The Road Ahead - gry opartej na serii horrorów o tym samym tytule. Tytuł zaoferuje przygodę dla jednego gracza i trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Za prace odpowiada włoskie studio Stormind Games, które w dorobku ma m.in. serię horrorów Remothered. Zespół chwali się ambitnym podejściem do tworzenia historii dla jednego gracza, więc najwyraźniej możemy na nie liczyć i w tym przypadku. The Road Ahead zmierza na PC i konsole obecnej generacji.

Zobacz na YouTube

Produkcja przedstawi historię młodej kobiety, która próbuje przetrwać w świecie najechanym przez tajemniczych kosmitów. Bestię sieją zniszczenie i wydają się praktycznie niezniszczalne, ale mają jedną słabość - są ślepe i kierują się wyłącznie słuchem. Zwiastun pokazuje, że nieuwaga podczas przekradania się między potworami może nas sporo kosztować.

Opis gry na Steamie pozwala wywnioskować, że dużą część rozgrywki spędzimy na przekradaniu się przez lokacje i odciąganiu uwagi potworów. Bohaterka będzie musiała mierzyć się nie tylko z śmiertelnym zagrożeniem, ale i konfliktem rodzinnym i własnymi lękami, co brzmi już całkiem interesująco.

Poczuj mrożące krew w żyłach przerażenie i postaraj się zachować ciszę, by ukryć się przed okrutnymi istotami polującymi wyłącznie za pomocą słuchu lub przemknąć tuż obok nich” - czytamy. „Wykaż się pomysłowością - znajdź własną drogę, obserwuj otoczenie i korzystaj z dostępnych narzędzi”.

Gwiazdą filmów jest m.in. Emily Blunt.Zobacz na YouTube

Twórcą uniwersum A Quiet Place jest John Krasinski - aktor znany z serialów The Office oraz Jack Ryan. Całkiem dobrze sprawdził się także w roli reżysera - pierwsza część horroru została wysoko oceniona i doczekała się pełnoprawnej kontynuacji. W tym roku natomiast ukaże się spin-off o tytule Day One, którego wyreżyserowaniem zajął się Michael Sarnoski.

Zobacz także