Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy prawdopodobną datę startu drugiego sezonu Diablo 4

Choć pierwszy jeszcze się nie zaczął.

Choć pierwszy sezon zmagań w Diablo 4 jeszcze się nie rozpoczął, mamy już pierwsze wskazówki na temat drugiego. Wygląda na to, że należy zarezerwować czas w październiku.

Już podczas niedawnej transmisji na żywo deweloperzy pokazali ujęcia z rozgrywki, na których widniał napis mówiący o zakończeniu pierwszego sezonu „za 102 dni”. Inny wskazywał 98 dni, co można wytłumaczyć faktem, że oglądamy ujęcia z różnych etapów prac.

Termin wypada więc gdzieś w październiku, ale nie wiadomo, jak dokładnie liczyć dni - od daty startu pierwszego sezonu (20 lipca), czy też od daty transmisji na żywo, co bardziej prawdopodobne? Twórcy zapewniali jednocześnie, że chcą, by atrakcje tego typu trwały zawsze około 12 tygodni, co sugerowało 12 października.

Dzisiaj Blizzard opublikował jednak nowy materiał wideo. To poradnik dla graczy, tłumaczący sezonowe zawiłości, konieczność rozpoczęcia nowych postaci i tak dalej. Jedno z ujęć prezentuje kluczową informację: datę końcową pierwszego sezonu, ustaloną na 9 października.

Kluczowy fragment w rogu ekranu od 0:25

Jeśli przyjmiemy wspomnianą długość na poziomie 12 tygodni, oznaczałoby to, że pierwszy sezon będzie nieco krótszy. To wydaje się sensowne: mowa o „około” 12 tygodniach, a dodatkowe dni będzie można przeznaczyć na opublikowanie aktualizacji, jak w przypadku tej nadchodzącej, która ukaże się 18 lipca, dwa dni przed startem sezonu.

Ostatnią kwestią otwartą na domysły pozostaje oczywiście fakt, jak długa będzie przerwa pomiędzy sezonami. Blizzard potwierdza w powyższym materiale wideo, że nie zamierza od razu zastępować jednego sezonu następnym, a więc czeka nas okres, gdy żadne atrakcje tego typu nie będą dostępne.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze