Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapisy Baldur's Gate 3 osiągają spore rozmiary. Gracze mają teraz więcej miejsca

By uniknąć problemów.

Każdy zapis rozgrywki w Baldur's Gate 3 obejmuje bazę danych wszystkich podjętych przez graczy wyborów i decyzji. Tych jest na tyle dużo, że twórcy ze studia Larian musieli zwiększyć limit rozmiarów, by wyeliminować błędy.

Usprawnienia wprowadzono wczoraj w aktualizacji. „Jak się okazuje, wielu z was robiło tak wiele w Baldur's Gate 3, że niektóre z waszych osobistych baz danych (w których przechowywane są wasze wybory i działania) stały się zbyt duże” - czytamy w opisie na Steamie.

„Teraz ich rozmiar stał się nieskończony (lub przynajmniej nieskończony aż do wyczerpania wolnego miejsca na dysku), by uwzględnić ogromną liczbę rzeczy, które wszyscy robicie podczas podróży” - dodano.

Wydaje się, że deweloperzy nie żartują. Wyżej podpisany dopiero wczoraj dotarł do drugiego aktu w grze, najpierw gruntownie „czyszcząc” pierwszy. Tymczasem folder z zapisami rozgrywki już teraz zajmuje 660 MB, a warto wziąć pod uwagę także fakt, że zmniejszyłem też liczbę szybkich i automatycznych zapisów do 10 (domyślnie jest ich aż 25).

Jednocześnie twórcy poinformowali, że ponownie włączyli opcję cross-save z PlayStation 5. Ta nie przyda się oczywiście aż do 6 września (gdy ukaże się wersja PS5), ale została wcześniej wyłączona, ponieważ wywoływała problemy z synchronizacją na Steamie. Teraz wszystko powinno już działać.

Od czasu premiery Larian wydało już dwa „hotfixy”, jak określa się szybkie aktualizacje odpowiadające na najbardziej palące problemy. Opisywane zmiany w folderze z save’ami to hotfix 2.1, a już teraz deweloperzy zapewniają, że „Hotfix #3 już się szykuje i obejmie kolejne poprawki w najbliższej przyszłości”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze