Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X osiąga zawrotne ceny na eBayu

Nawet powyżej 70 tysięcy złotych.
  • Internetowi handlarze sprzedają Xbox Series X na aukcjach internetowych
  • W serwisie eBay konsola kosztuje kilkanaście tysięcy złotych

Wczoraj zadebiutowały nowe konsole Microsoftu, ale ze względu na ograniczone nakłady mogą pojawić się problemy z dostępnością. Sytuację wykorzystują internetowi handlarze - na eBayu oferują Xbox Series X w bardzo wysokich cenach.

Obecnie jedną z najdroższych propozycji jest aukcja, na której sprzęt można nabyć za 20 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 76 tysięcy złotych.

Jeden z handlarzy sprzedaje Xbox Series X za 20 tysięcy dolarów

Wspomniana propozycja stanowi jednak wyjątek, ponieważ większość ofert jest tańsza - choć jednocześnie nadal bardzo droga. Niektórzy sprzedają Xbox Series X za 5 tysięcy dolarów (około 19 tysięcy złotych), a inni za 2,5 tysiąca dolarów (9,5 tysiąca złotych).

Najwięcej jest aukcji z konsolami za 1500, 1200 i 1000 dolarów, a więc odpowiednio 5717, 4573 i 3811 zł. Oczywiście wszystkie propozycje znacząco przewyższają ceny ustalone przez Microsoft - w Stanach Zjednoczonych urządzenie kosztuje 499 dolarów, w Polsce zaś 2249 zł.

Na rynku dostępny jest jeszcze tańszy i słabszy model platformy - Xbox Series S - który koncern z Redmond oferuje za 1349 zł.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze