Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X jest tak cichy jak Xbox One X - zapewnia Phil Spencer

Dzięki wolniejszemu wentylatorowi.

W nowym odcinku internetowego programu Animal Talking Phil Spencer wypowiedział się na temat poziomu hałasu Xbox Series X, porównując konsolę do Xbox One X.

- Pod względem CPU i GPU, ta konsola to praktycznie mocny komputer - tłumaczy szef działu Xbox. - Chciałem, żeby miała duży wentylator, który kręciłby się nieco wolniej i nie robił hałasu. Chciałem bardzo cichej konsoli.

Series X zasysa powietrze otworami u podstawy konsoli i wypuszcza górą (w pozycji pionowej)

- Kiedy kładę Series X w miejscu, w którym stał u mnie One X, nie doświadczam więcej hałasu, niż było w przypadku starszej konsoli, mimo że jest tu o wiele więcej mocy (...). [Konsola - red.] brzmi po prostu jak Xbox One X - dodaje.

Spencer podkreślił, że dzięki większemu i wolniej pracującemu wentylatorowi, Xbox Series X nie wydaje „wysokiego, wyjącego dźwięku”, charakterystycznego dla konsol.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: GamingBolt

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze