Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydane osiem lat temu DayZ jeszcze nigdy nie było tak popularne

Święta w Chernarusi?

Choć DayZ ukazało się po raz pierwszy w grudniu 2013 roku - niemal osiem lat temu - to produkcja studia Bohemia Interactive wczoraj wieczorem pobiła rekord liczby graczy na Steamie.

Mowa o nieco ponad 46 tysiącach użytkowników - wynika z danych serwisu SteamDB.

„Wygląda na to, że społeczność DayZ pobiła rekord jednoczesnej liczby użytkowników na Steamie” - zauważył na Twitterze Adam „Sumrak” Franců, obecny dyrektor kreatywny produkcji.

Poza podziękowaniami, twórca poprosił też o nominowanie tytułu w kategorii „Labor of Love” w corocznym plebiscycie w ekosystemie Valve, przeznaczonej właśnie dla tytułów rozwijanych długo po wydaniu.

DayZ debiutowało 16 grudnia 2013 roku we wczesnym dostępie, a na pełną wersję trzeba było czekać bardzo długo - do 13 grudnia 2018 roku. Dzisiaj gra jest dostępna także na PS4 i Xbox One.

Tytuł zaczynał jeszcze wcześniej, jako samodzielna modyfikacja do symulatora Arma 2, skąd czerpie sporo systemów rozgrywki. W fikcyjnej, postsowieckiej republice o nazwie Chernarus rywalizujemy nie tylko z innymi graczami, ale także z plagą zombie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze