Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wracają jajka Tamagotchi - z okazji 20. rocznicy debiutu

Czas przeszukać szuflady.

Pamiętacie Tamagotchi? Wielu starszych czytelników zapewne dbało o zwierzaka, wychowywało go, karmiło, a potem odłożyło do szuflady, by podopieczny zmarł.

Teraz zabawka powraca, przynajmniej w Ameryce Północnej. Okazją jest dwudziesta rocznica cyfrowego podopiecznego, który debiutował w 1997 roku.

Nowe jajka będą mniejsze. Fot.: The Verge.

W Japonii jajka pojawiły się szybciej, bo już w 1996 roku. Za produkcję oryginalnych wersji odpowiadały firmy WiZ oraz Bandai. Ta druga powinna być bardzo dobrze znana miłośnikom gier wideo, od 2005 roku funkcjonując jako Bandai Namco.

W listopadzie na rynku pojawią się nowe jednostki, w klasycznym kształcie, wycenione na 15 dolarów. Nie jest obecnie jasne, czy trafią także do Europy, lecz jest to wysoce prawdopodobne.

Producent świadomie nie wprowadza niemal żadnych usprawnień w porównaniu z oryginalnymi urządzeniami, stawiając na jakże popularną obecnie siłę nostalgii w wirtualnej rozrywce.

Można więc oczekiwać monochromatycznego wyświetlacza LCD z podświetleniem, plastikowej obudowy, sterowania za pomocą trzech przycisków i oprawy z pikseli.

Jedyną różnicą jest znaczne zmniejszenie urządzenia - o 60 procent.

Jeden z dwójki projektantów oryginału - Aki Maita - otrzymał za swoje dzieło anty-Nobla z dziedziny ekonomii w 1997 roku. Kompletny brak szacunku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze