Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wielkie plany twórców Final Fantasy - gry, filmy, seriale i atrakcje w parkach rozrywki

Tifa w każdym Disneylandzie.

Na oficjalnej stronie Square Enix opublikowano życzenia noworoczne od kluczowych pracowników firmy. W życzeniach pojawiło się sporo zapowiedzi, które zwiastują naprawdę ciekawy rok dla fanów Final Fantasy, w tym ogłoszenie prac nad kolejną dużą produkcją.

„W tym roku wreszcie ukaże się Final Fantasy 16. Przyspieszył też rozwój Final Fantasy 7 Rebirth, którego jestem producentem. Oprócz tego mamy inne wielkie ogłoszenia, o których nie możemy na razie mówić. 2023 będzie dobrym rokiem dla wszystkich i chciałbym, aby fani Final Fantasy byli podekscytowani” - przekazał Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy 7 Rebirth.

Wygląda na to, że wkrótce usłyszymy więcej na temat drugiej części Final Fantasy 7 Remake. Innym ważnym ogłoszeniem była zapowiedź zupełnie nowej gry z serii, która zostanie wydana w ciągu najbliższych lat. Nie ujawniono szczegółów na temat wspomnianej produkcji, ale Square Enix zapewnia graczy, że chodzi o „pełnowymiarową grę RPG, która będzie stanowić ukoronowanie całej serii”.

Oprócz tego Square Enix ogłosiło również, że pracuje nad remasterami kilku wcześniej wydanych gier z serii Final Fantasy dla nowych platform, które szykowane są na PC oraz konsole obecnej generacji. Ponadto firma zamierza zainwestować w filmy, seriale i komiksy związane z marką oraz zapowiedziała współpracę z Disneyem w celu stworzenia atrakcji tematycznych inspirowanych Final Fantasy, które znajdą się w Disneylandach na całym świecie.

Nadal nie wiadomo, czy i które z gier trafią na konsole Microsoftu. Ostatnie nieoficjalne doniesienia sugerują, że remastery klasycznych dwuwymiarowych odsłon Final Fantasy, które zmierzają na PS4, PS5 i Nintendo Switch mogą ominąć Xbox One i Xbox Series X/S, jednak słowa przedstawicieli Square Enix pozwalają mieć nadzieję, że stanie się inaczej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze