Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fantasy Draft w Football Manager 2018 doczeka się wielu nowości

Tworzenie własnego klubu.

Sports Interactive ujawniło szczegóły na temat zmian i nowości, które w Football Manager 2018 studio wprowadzi do nastawionego na rozgrywkę sieciową trybu Fantasy Draft.

Wariant pozwala graczom stworzyć własną drużynę spośród dostępnych zawodników. Sformowanym zespołem mogą następnie rywalizować ze znajomymi w formacie ligowym lub pucharowym. Jest jednak też opcja zabawy ze sztuczną inteligencją.

W Fantasy Drift pojawi się nowy interfejs

Największą innowacją, którą deweloperzy dodadzą w tym roku, jest możliwość toczenia zmagań przez kilka sezonów. W przerwach pomiędzy poszczególnymi okresami rozgrywek będzie można uzupełnić skład o kolejnych piłkarzy, co przypomina klasyczne okienka transferowe.

Modyfikacji ulegnie także format pucharowy - twórcy postanowili dodać dwumeczowe remisy.

Przeprojektowano również interfejs użytkownika. Ten - jak obiecują autorzy - jest teraz „bardziej przejrzysty” i wyróżnia się na tle pozostałych elementów gry.

Układ menu dostosowano do osób zajmujących się transmitowaniem rozgrywki w internecie. Ikony przeniesiono więc w górną część ekranu, by tak zwani streamerzy mieli jak najwięcej miejsca na środku ekranu.

Poza tym zmieniono profile piłkarzy, by zawierały wyłącznie informacje dotyczące Fantasy Draft, czyli pozycję, rolę na boisku, atrybuty i oceny w gwiazdkach.

Uproszczono też proces rozpoczynania zmagań w trybie. Korzystając z opcji „Szybki start” gracze wyszukają istniejące rozgrywki, do których można dołączyć. Do tego funkcja „automatycznego wyboru”, dzięki której sztuczna inteligencja dobierze najbardziej optymalny skład.

Tworząc sesję w Fantasy Draft ręcznie, uczestnicy zabawy zdecydują między innymi o minimalnym i maksymalnym budżecie na zawodników - na sportowców będzie można teraz wydać nawet 500 milionów funtów.

Gracze ustalą również wytyczne, wedle których wspólnie ze znajomymi dobiorą piłkarzy. Wśród warunków są między innymi narodowość, wartość i liga. Pojawi się też opcja udostępnienia przygotowanych pul innym za pośrednictwem Warsztatu Steama.

Ostatnią zmianą jest usunięcie czasu, co oznacza, że podopieczni nie ulegną starzeniu. W związku z tym inaczej rozwiązano także kwestię kontuzji - poszkodowani sportowcy zostaną wykluczeni nie na określoną liczbę tygodni czy miesięcy, ale dni meczowych.

W tym roku po raz pierwszy wszystkie trzy wersje gry debiutują tego samego dnia, czyli 10 listopada: Football Manager 2018 na PC (Windows, Mac, Linux), uproszczony Football Manager Touch 2018 na PC (Windows, Mac, Linux) oraz urządzenia mobilne oraz Football Manager Mobile 2018 na iOS i Androida.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze