Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono dokładną datę premiery Impact Winter

Przetrwanie pośród śniegu.

Przedstawiciele Bandai Namco ujawnili dokładną datę premiery Impact Winter - produkcji stawiającej przed graczem zadanie przetrwania w trakcie mroźnej zimy. Gra ukaże się 12 kwietnia na PC.

W planach są jeszcze wersje PlayStation 4 i Xbox One, które jednak zadebiutują w późniejszym terminie.

Zabawy ze śniegiem

Akcja tytułu osadzona zostanie w świecie, w którym asteroida uderzyła w Ziemię. Katastrofa diametralnie zmieniła klimat, pokrywając planetę warstwą śniegu i obniżając temperaturę.

Wcielimy się w Jacoba Solomona, który wraz z grupą ocalałych schronił się w pewnym kościele. Bohater otrzymuje wiadomość od swojego pracodawcy - firmy Ako-Light - że pomoc nadejdzie dopiero za 30 dni.

Celem rozgrywki jest więc przeżycie we wspomnianym okresie do momentu przybycia odsieczy. Kluczowe będą zasoby znalezione na terenie wokół świątyni. Warto zaznaczyć, że wydarzenia przedstawione zostaną w rzucie izometrycznym.

Pokierujemy nie tylko Jacobem Solomonem, ale też pozostałymi ocalałymi - nieco na wzór State of Decay. W sumie o przetrwanie powalczy pięć osób, przy czym każda dysponować ma unikalnymi dla siebie zdolnościami.

Talenty poszczególnych postaci będziemy musieli łączyć, by sprawnie przeszukać otoczenie, zebrać surowce, a następnie wytworzyć z nich coś przydatnego w zmaganiach z chłodem.

Wśród swoich inspiracji twórcy wymieniają między innymi produkcje pokroju Fallout 3, Don't Starve czy film „Coś” z 1982 roku. Za powstanie projektu odpowiada brytyjskie studio Mojo Bones.

Na początku autorzy próbowali zgromadzić fundusze na stworzenie Impact Winter za pośrednictwem Kickstartera. Zorganizowana w 2014 roku zbiórka zakończyła się niepowodzeniem, ale grę postanowiło wesprzeć Bandai Namco.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze