Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft usunie kontrowersyjną dziennikarkę z Watch Dogs Legion

Gra straci dwa podcasty.
  • Internauci dostrzegli, że w Watch Dogs Legion występuje osoba o poglądach, które mogą być kontrowersyjne
  • Wiadomość dotarła do Ubisoftu, wydawca usunie postać z gry

Ubisoft usunie z Watch Dogs Legion dwa nagrane na potrzeby gry podcasty. W nagraniach brała udział brytyjska dziennikarka Helen Lewis, której wypowiedzi z przeszłości wiele osób uznaje za transfobiczne.

Francuski wydawca przeprasza i twierdzi, że nie wiedział o kontrowersyjnych komentarzach Lewis. Głos dziennikarki rozpoznali internauci i natychmiast połączyli postać z jej poglądami.

„Doszły do nas informacje o kontrowersyjnych wypowiedziach dziennikarki, która użyczyła głosu przy nagrywaniu dwóch podcastów w Watch Dogs Legion” - powiedział rzecznik firmy w rozmowie z Kotaku. „Ani Ubisoft, ani gra nie odzwierciedlają poglądów tej osoby”.

„Rozumiemy, że ta współpraca może niektórych urazić i głęboko żałujemy bólu, który spowodowaliśmy. Usuniemy podcasty w kolejnej aktualizacji, a dodatkowo będziemy dokładniej sprawdzać przeszłość partnerów, z którymi pracujemy”.

Treść podcastów, które gracz może usłyszeć w samochodowym radiu, nie jest kontrowersyjna, jednak sama Lewis opublikowała przykładowo w 2017 roku artykuł o treści „Mężczyzna nie może po prostu powiedzieć, że zamienił się w kobietę”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze