Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Horizon Forbidden West szukają ludzi do prac nad grą sieciową

Nadciąga kooperacja?

Ogłoszenia o pracę opublikowane przez studio Guerrilla sugerują, że firma rozwija obecnie nie tylko Horizon Forbidden West, ale także projekt gry sieciowej.

Wśród anonsów znaleźć można ofertę dla „projektanta systemów społecznościowych”, a także dla starszego scenarzysty z „szeroką znajomością” w sferze „otwartych światów, gier online oraz MMORPG”.

Nie jest obecnie jasne, czy plany związane są właśnie z serią Horizon. W przeszłości Guerrilla planowało dodać kooperację już do pierwszej części serii, lecz ostatecznie postanowiono skupić się na kampanii dla pojedynczego gracza.

Ta wczesna grafika koncepcyjna Horizon Zero Dawn pokazywała kooperację

Jak informują źródła serwisu VGC, następnie multiplayer w jakiejś formie miał znaleźć się właśnie w Horizon Forbidden West, lecz te plany także zdecydowano się zachować dla innego, przyszłego projektu.

Być może mowa o pełnoprawnej, trzeciej części, lecz równie prawdopodobny jest sieciowy spin-off w tym samym uniwersum - choćby na wzór kooperacji z trybu Legends, przygotowanego dla Ghost of Tsushima. Na razie to oczywiście tylko spekulacje.

Kolejną wskazówką wydaje się być fakt, że w 2018 roku do Guerrilla wrócił Simon Larouche, który w przeszłości odpowiadał między innymi za projekt Killzone 2. Po przejściu do Ubisoftu zajmował się ostatnio reżyserią Rainbow Six: Siege - sieciowego hitu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze