Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Costume Quest pracują nad grą inspirowaną animacją poklatkową

Za tytuł odpowiada producent Iron Brigade.

Brad Muir, producent w studiu Double Fine, pracuje nad grą Brazen. Inspiracją do rozpoczęcia produkcji były tytuły z serii Monster Hunter i filmy wykonane metodą poklatkową.

Brazen będzie nastawione na akcję, dostaniemy także 4-osobowy tryb kooperacji. Gracze wcielą się w jedną z klas postaci, wzajemnie uzupełniających się na polu bitwy. Za przeciwników posłużą potwory inspirowane starymi filmami czy innymi grami tego typu.

- Moja wyobraźnia kształtowała się w dzieciństwie, gdy wraz z ojcem oglądaliśmy filmy poklatkowe. Te wszystkie mityczne potwory i monstra były po prostu świetne - tłumaczy producent, którego ostatnią produkcją była gra z gatunku tower defence - Iron Brigade.

W opublikowanym filmie Muir wspomina filmy, takie jak Clash of the Titans czy Sinbad, które oglądał będąc dzieckiem. Monster Hunter to seria japońskich gier akcji, w których gracz wciela się w łowcę potworów.

We wczesną wersję Brazen będą mogli zagrać wszyscy, którzy wezmą udział w akcji Amnesia Fortnight. O inicjatywie, w ramach której Double Fine stworzy cztery tytuły wybrane przez głosujących, pisaliśmy kilka dni temu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze