Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzeci patch do Baldur's Gate 3 już dostępny. Opcja zmiany wyglądu i więcej

Długa lista nowości i poprawek.

Zgodnie z zapowiedziami, do Baldur's Gate 3 trafił dziś trzeci duży patch. Choć lista poprawek i zmian okazuje się całkiem długa, najważniejszą atrakcją jest Magiczne Lustro, pozwalające zmienić wygląd protagonisty w trakcie kampanii.

Co równie istotne, pełna wersja gry wzbogacona o wszystkie wydane do tej pory aktualizacje jest już dostępna na Macach. Do tej pory użytkownicy urządzeń Apple musieli ograniczyć się do zabawy w Early Access, oferującym wyłącznie pierwszy akt przygody.

Przechodząc jednak do konkretów, w długim opisie patcha wymieniono m.in. liczne poprawki wydajności, szczególnie w akcie trzecim. Wyeliminowano także sporo błędów. Jak czytamy, Posępne Serce nie przefarbuje już przypadkowo włosów na blond. Zaradzono także na zbyt drastyczne spadki punktów relacji w momencie, gdy jeden z bohaterów opuści na chwilę drużynę (np. trafiając do więzienia).

Towarzysze powinni od teraz nieco sensowniej komentować nasze poczynania, choćby poprzez nie wyrażanie się o martwych postaciach w sposób sugerujący, jakoby jednak żyły. Problem tyczył się przede wszystkim Astariona, który pozostaje najbardziej wygadanym z kompanów.

Nie zabrakło też sporych zmian w balansie. Jak się bowiem okazuje, niektóre umiejętności nie skalowały się odpowiednio na wyższych poziomach. Samo rozwijanie postaci też powinno przebiegać znacznie sprawniej, bo przy awansie nie trzeba już uruchamiać każdego procesu osobno.

Wspomniane na samym początku lustro znajdziemy w każdym obozie. Gracze będą mogli zmienić wygląd, głos i zaimki osobowe protagonisty. Tyczy się to wyłącznie postaci wykreowanej własnoręcznie. Gotowi bohaterowie (jak Astarion czy Posępne Serce) nie mogą przejść operacji plastycznej. W Baldur's Gate 3 zagramy na PC, PlayStation 5, a od dziś także i na Macach. Premiera na Xbox Series X/S ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze