Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowy MotorStorm na PS3 wskrzeszony - dzięki fanom

Uruchomiono prywatny serwer.

Grupie fanów udało się wskrzesić tryb sieciowy pierwszej części MotorStorm - gry wyścigowej, która była jednym z tytułów startowych PS3.

Produkcja ukazała się w 2007 roku, ale zaledwie trzy lata później Sony podjęło decyzję o wyłączeniu modułu wieloosobowego tytułu. Gracze nie mogą więc w oficjalny sposób toczyć zmagań z innymi użytkownikami.

Teraz jednak pojawiła się możliwość rozgrywki multiplayerowej. Fani zrzeszeni w grupie o nazwie PlayStation Online Network Emulated (w skrócie PSONE) wznowili działanie trybu sieciowego MotorStorm, uruchamiając własny prywatny serwer.

Do zabawy dołączyć mogą wszyscy zainteresowani posiadacze gry i PS3. W ustawieniach sieciowych konsoli wystarczy zmienić główne DNS na 185.194.142.4, a dodatkowe na 8.8.8.8 lub 1.1.1.1. Dzięki temu produkcja nie będzie próbowała łączyć się z infrastrukturą Sony. Dokładna instrukcja dostępna jest na oficjalnej stronie inicjatywy.

To nie pierwszy tego typu projekt od PSONE. Grupa wskrzesiła moduły wieloosobowe kilku tytułów z PlayStation 3 - niedawno uruchomiono serwery Killzone 2, a wcześniej WipeOut, Warhawk, czy SOCOM: Confrontation. W przyszłości chce zająć się serią Resistance.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze