Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To był krótki urlop. Weteran serii Halo dołącza do Netflix Games

Stworzy grę AAA.

Joseph Staten - weteran studia 343 Industries i scenarzysta serii Halo - ogłosił, że dołącza do zespołu Netflix Games. Deweloper obejmie posadę dyrektora kreatywnego w pracy nad nowym projektem AAA.

W moim życiu zawodowym nie ma nic, co kocham bardziej niż współpracę z innymi przy tworzeniu światów wypełnionych ikonicznymi postaciami, głębokimi zagadkami i niekończącymi się przygodami. Dlatego dziś z radością ogłaszam, że dołączyłem do Netflix Games jako dyrektor kreatywny w całkowicie nowej multiplatformowej grze AAA” - ogłosił na Twitterze.

Staten nie może narzekać na nudę. Zaledwie trzy miesiące temu odszedł od wspomnianego 343 Industries, by zająć się pracą w dziale wydawniczym Xboxa. Tam nie spędził zbyt wiele czasu, gdyż już w kwietniu poinformował, że rezygnuje z posady. „Odchodzę z Microsoftu. Więcej informacji podam później, teraz chciałbym jedynie podziękować przyjaciołom za wspieranie mnie w nowej podróży” - pisał w pożegnaniu.

Nową podróżą okazał się ostatecznie Netfllix, który ma wobec gier całkiem ambitne plany. Wedle niedawnych zapewnień, firma zamierza wypuścić w tym roku aż 40 tytułów. Nie wiadomo jednak, czy projekt Statena będzie jednym z nich.

W krótkim czasie wydaliśmy 55 gier, około 40 kolejnych planujemy opublikować jeszcze w tym roku, a 70 jest w fazie rozwoju u naszych partnerów. To dodatek do 16 gier, które obecnie są opracowywane przez wewnętrzne zespoły” - informowano.

Już dziś w usłudze znajdziemy kilka interesujących pozycji. Jest chociażby Valiant Hearts: Coming Home, czyli kontynuacja udanej przygodówki z 2014 roku, w której poznajemy losy jednostki Harlem Hellfighters. Aktualnie Netflix Games znajdziemy wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze