Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Terra Nil pozwoli odbudować zrujnowaną planetę

Gra na czasie.

  • Terra Nil różni się od innych strategii ekonomicznych
  • Zamiast wydobywać surowce, odbudujemy ekosystem
  • Tytuł zmierza na PC

Podczas gdy spora liczba gier ekonomicznych stawia na wydobywanie surowców i budowanie prężnie działającego przemysłu, pomysł twórców Terra Nil jest nieco inny - zadaniem będzie obudowa zrujnowanych ekosystemów.

Za prace odpowiada studio Free Lives, znane w przeszłości jako twórcy humorystycznego Broforce. Wydawcą jest Devolver Digital. Tytuł nie ma jeszcze daty premiery; ukaże się na PC.

Gracze zajmą się rewitalizacją różnych ekosystemów, a każdy z nich będzie wymagał odmiennego podejścia i techniki.

„Zacznij od wody, powoli oczyść glebę i zasadź pionierskie rośliny. Zajmij się bardziej ambitnymi zadaniami, odbuduj bioróżnorodność, napraw klimat, wprowadź zwierzęta i pozbądź się wszystkich struktur, które kiedyś tu stały” - czytamy w opisie.

Każdy region będzie miał swoje cechy charakterystyczne, lecz poszczególne mapy będą już generowane proceduralnie, co ma zapewnić możliwość wielokrotnego podchodzenia do rozgrywki.

Terra Nil nie jest projektem nowym. Powstał jeszcze w 2020 roku, na bazie pomysłu trójki deweloperów: Sama Alfreda, Jonathana Hau-Yoona oraz Jarreda Lunta. Rozwijający się tytuł tria zwrócił niedawno uwagę Free Lives, które postanowiło wspólnie dokończy prace.

Wkrótce - w ramach imprezy Steam Next Fest w dniach 16-22 czerwca - produkcja otrzyma wersję demonstracyjną.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze