Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Remastered - zwiastun i gameplay w 60 FPS z wersji PS5

Odnowiona edycja w akcji.

Sony opublikowało zwiastun i gameplay prezentujące Spider-Man Remastered, czyli odświeżoną wersję wydanej w 2018 roku produkcji.

Pierwsze wideo przedstawia przerywnik filmowy, w którym Peter Parker wraca do pracy i spotyka swojego szefa i mentora - doktora Otto Octaviusa. Drugi materiał ukazuje zaś rozgrywkę w trybie wydajnościowym, umożliwiającym zabawę w 60 klatkach na sekundę.

Na blogu PlayStation pojawił się też wpis, w którym deweloperzy ze studia Insomniac Games opisują modyfikacje wprowadzone w remasterze. Najważniejszą zmianą jest zatrudnienie innej osoby do użyczenia twarzy głównemu bohaterowi - Johna Bubniaka zastąpił Ben Jordan.

Twórcy wyjaśniają, że powodem zaangażowania nowego aktora jest fakt, że lepiej pasuje do animacji Petera, powstałe w oparciu o zarejestrowane przez autorów ruchy Yuriego Lowenthala.

To nie wszystko: w remasterze „całkowicie odnowiono” elementy graficzne wirtualnego Nowego Jorku, wykorzystując moc PlayStation 5. Do tego ładniejsze modele postaci z ulepszonym wyglądem skóry, włosów i animacji twarzy, odbicia oparte na technice ray tracingu, udoskonalone cienie i oświetlenie oraz więcej przechodniów na ulicach.

Produkcja zadebiutuje 19 listopada na PS5. Gra dostępna będzie wyłącznie w formie kodu, dołączanego do Spider-Man: Miles Morales w wydaniu Ultimate Edition.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze