Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony Music zamierza wydawać gry na Nintendo Switch i PC

Ale tylko te mniejsze.

Sony ogłosiło, że wyda grę na Nintendo Switch, konsolę swojego odwiecznego rywala z Japonii.

Tiny Metal - o tej produkcji mowa - to niezależna, taktyczna bijatyka. To także pierwsza z szeregu pozycji publikowanych przez Unties, całkiem nowy dział Sony Music Entertainment koncentrujący się właśnie na wirtualnej rozrywce.

Unties zamierza wydawać gry nie tylko na PS4 i PS VR, ale także na PC oraz - właśnie - na Nintendo Switch.

„Nazwa Unties jest pochodną myśli o wyzwalaniu wspaniałych talentów unikatowych twórców na cały świat oraz uwalnianiu deweloperów od przeróżnych kajdanów rynku wydawniczego” - czytamy w informacji prasowej.

„Un” pochodzi zapewne od „unleash”, czyli angielskiego „wyzwalania”, podczas gdy „ties” to wspomniane więzy. Bardzo kreatywnie.

Jak napisano dalej w komunikacie, celem jest stworzenie takiej firmy wydawniczej, która pozwoliłaby na „wolność produkowania bez ograniczeń” (dzięki, Gematsu).

Inne gry, które wesprze wkrótce Unties, to trójwymiarowa gra akcji Last Standard, survival z robotami pod tytułem Merkava Avalanche (na PC i „konsole”) oraz rytmiczne Deemo Reborn na PS4 i PS VR.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze