Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony ujawniło Project Leonardo na PS5

Kontroler dla osób z niepełnosprawnościami.

Sony chce pomóc osobom z niepełnosprawnościami cieszyć się rozgrywką na PS5. W tym celu przygotowano kontroler Project Leonardo, umożliwiający szerokie dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb.

Kupujący otrzymają zestaw gałek analogowych i wielkich przycisków o różnych kształtach, podłączanych do centralnego koła. Całość może służyć jako samodzielne urządzenie sterujące, lub też jako uzupełnienie standardowego pada DualSense.

Sprzęt powstał we współpracy z wiodącymi grupami zajmującymi się tematyką grania osób z niepełnosprawnościami, jak AbleGamers, SpecialEffect i Stack Up - zapewnia PlayStation na oficjalnym blogu.

Urządzenie posiada także cztery wbudowane złącza 3,5 mm AUX, umożliwiające podpięcie kolejnych gadżetów i systemów, także tych produkowanych przez innych producentów. „Te zewnętrzne akcesoria można dynamicznie podłączać i odłączać oraz konfigurować jak każdy inny przycisk” - napisano.

Project Leonardo można zamocować na dowolnej płaskiej powierzchni, ale także na uchwytach AMPS czy na statywach. Zadziała samodzielnie, lub - jak wspomniano - w połączeniu z DualSense lub z drugim Project Leonardo.

Inicjatywa przypomina nieco Xbox Adaptive Controller od Microsoftu, wypuszczony na rynek już w 2018 roku i chwalony przez użytkowników za wszechstronność. Nie ujawniono jeszcze daty premiery czy ceny Project Leonardo.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze