Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony ujawniło „metaliczne” pady i osłony na PlayStation 5

Trzy kolory.

Sony ogłosiło, że planuje udostępnić trzy nowe wersje kolorystyczne kontrolerów DualSense oraz korespondującą liczbę wymiennych paneli na PlayStation 5.

Dostępne barwy to Volcanic Red, Cobalt Blue oraz Sterling Silver, których to nazw zapewne nie trzeba tłumaczyć. Jest nawet wspólne określenie - The Deep Earth Collection. Cechą wyróżniającą jest fakt, że mowa o „metalicznym”, połyskującym wykończeniu, choć sprzęt nie jest oczywiście zbudowany z metalu.

Cenę padów ustalono na 75 euro (ok. 348 zł), a paneli - 60 euro (ok. 279 zł). Nie jest obecnie jasne, jak przelicznik będzie wyglądał w Polsce po premierze nowości. Jeśli o datach mowa, czerwona i niebieska wersja sprzętu zadebiutują 3 listopada, a srebrna - 26 stycznia przyszłego roku. Zamówienia przedpremierowe na wszystkie wersje startują 4 października.

„Tworząc nową kolekcję kolorów kontrolera DualSense i obudowy konsoli PS5, czerpaliśmy inspirację z pięknych i mocnych odcieni występujących w głębinach Ziemi - zapewnia Satoshi Aoyagi, członek zespołu projektowego Sony. „Wzbogaciliśmy kolory, dla odrobiny wyrafinowania dodając metaliczne wykończenie”.

„Volcanic Red ma bogaty odcień płonącej czerwieni. Z drugiej strony, Cobalt Blue prezentuje głęboki odcień niebieskiego, z intrygującymi nutami fioletu. Wreszcie, Sterling Silver prezentuje klasyczną estetykę, z subtelnym niebieskim odcieniem” - dodaje Leo Cardoso, inne projektant.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze