Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony rozpoczyna testy oprogramowania 5.0 dla konsol PS4

Szereg nowości i zmian.

Sony rozpoczęło testy oprogramowania 5.0 dla konsol PS4 i PS4 Pro, potwierdzając jednocześnie listę nowości, którą Eurogamer ujawnił już w ubiegłym tygodniu.

Aktualizacja o interesującej nazwie kodowej NOBUNAGA trafia od dzisiaj do grupy szczęśliwców, którzy zgłosili wcześniej chęć udziału w testach. Wybrańcy powinni otrzymać potwierdzenie na e-mail.

Łatka 5.0 nie wprowadza żadnych rewelacyjnych zmian, jak choćby oczekiwana opcja zmiany nazwy konta PSN. Dość powiedzieć, że najważniejszą innowacją jest chyba możliwość transmitowania rozgrywki w serwisie Twitch w jakości 1080p60 na PS4 Pro.

Własne listy znajomych
Postęp pobierania w szybkim menu

Inne innowacje to przeprojektowanie systemu kont głównych (master account) i podrzędnych (sub acccount) o szereg nowych opcji kontroli rodzicielskiej, a także wprowadzenie powiadomień do szybkiego menu (quick menu).

Jest też tworzenia własnych list znajomych, komentarze oglądających transmisję widoczne w trybie VR, a także inne cenne usprawnienie w Quick Menu, gdzie podejrzymy teraz także stan pobierania danych.

Na oficjalnym blogu nie wspomniano za to o planowanej podobno funkcji śledzenia użytkowników w stylu Xbox One. Być może Sony zdecydowało się na opóźnienie tej innowacji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze