Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS VR 2 robi wrażenie. Są nowe opinie po testach gogli

Choć cena mogła być niższa.

Sony zawitało na targach CES 2023 z PlayStation VR 2, dając dziennikarzom gogle do wypróbowania. Opinie testerów są bardzo pozytywne, a do sprzętu przekonują się nawet osoby, którym dotychczas było nie po drodze z wirtualną rzeczywistością.

Z raportów wynika, że szczęśliwcy odwiedzający technologiczną imprezę w Los Angeles mieli do wypróbowania fragment Horizon Call of the Mountain, które jest oczywiście grą first-party Sony i flagową produkcją, która prezentuje wszystkie możliwości sprzętu.

Muszę przyznać, że byłem bardzo pesymistycznie nastawiony do PS VR 2, zanim nie wypróbowałem gogli” - opowiada dziennikarz TrustedReviews. „Sprzęt zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. To może być jeden z najlepszych headsetów VR, jakich kiedykolwiek używałem”.

Autor dodał, że gogle są tak wygodne, że nie musiał ich ani razu poprawiać podczas 30-minutowego dema Call of the Mountain. Ponadto, test nowej gry Sony był jego „ulubionym doświadczeniem VR, zaraz obok Half-Life Alyx”.

Wiele się mówi o PS VR 2, w tym o wysokiej cenie. Jednak po tym, jak jako jeden z pierwszych miałem okazję wypróbować zestaw do wirtualnej rzeczywistości podczas największych na świecie targów technologicznych CES 2023, od razu zamówiłem go w przedsprzedaży” - napisał Mike Lowe z serwisu T3.

Na podstawie krótkiego dema, myślę, że Horizon Call of the Mountain będzie grą, która przekona mnie, że wirtualna rzeczywistość ma sens” - dodaje.

Andrew Grush z AndroidAuthority nazwał PS VR 2 „ogromnym krokiem naprzód względem oryginału” i „ulepszeniem w każdym ważnym aspekcie”. Docenił też, że gogle nie potrzebują do działania kamery, co zapewnia znacznie większą swobodę ruchu.

W opiniach pojawia się właściwie tylko jeden negatywny akcent - cena. W Polsce PS VR 2 kosztuje co najmniej 3000 zł, i to w wersji „gołej”, a więc bez gry. Dla przykładu, konkurencyjne Meta Quest 2, które jest sprzętem samodzielnym, a więc niewymagającym konsoli czy PC, kosztuje ok 2400 zł.

Zobacz: PS VR 2 - premiera, cena i funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze