Skip to main content

Sony pokłada duże nadzieje w PS VR 2. Ma przebić sprzedaż pierwowzoru

Oryginał sprzedał się w liczbie ponad pięciu milionów sztuk.

Dyrektor finansowy Sony przyznał, że widzi duży potencjał w goglach PS VR 2. Uważa, że najnowsze akcesorium ma „duże szanse” na przebicie pod względem sprzedaży pierwszy model headsetu - ten sprzedał się w liczbie ponad pięciu milionów jednostek.

Jak informuje serwis VGC, wiceprezes i dyrektor finansowy firmy Hiroki Totoki był gościem odbywającej się w zeszły poniedziałek konferencji Morgan Stanley Technology, Media and Telecom Conference. Podczas swobodnej rozmowy po zakończeniu panelu padło pytanie o prognozy japońskiego producenta na temat potencjalnych wyników finansowych urządzenia.

Bardzo się cieszymy z wprowadzenia VR 2 na rynek. Sprzedaliśmy ponad pięć milionów jednostek pierwszego modelu i według mnie jest duża szansa, że VR 2 przebije ten wynik” - powiedział biznesmen. Dodał także, że rynek urządzeń związanych z VR jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi branży mediów i rozrywki.

Zdaniem dyrektora, ekspansja całego rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości „daje duży potencjał rozwoju technologii w ogóle”. Na ten moment recenzje dedykowanego konsoli PS5 akcesorium, a także gier na system są bardzo pozytywne. Eksperci z zaprzyjaźnionej redakcji Digital Foundry nazwali nawet moduł VR w Gran Turismo 7 „pozycją obowiązkową”, która jest „lata świetlne od trybu VR z Gran Turismo Sport”.

Przypomnijmy, że PS VR 2 zadebiutowało 22 lutego 2023 roku. W Polsce podstawowy zestaw z samym urządzeniem wyceniono na 2999 złotych. Natomiast za 3199 złotych można zakupić tzw. „bundle” z dodaną grą Horizon: Call of the Mountain, czyli spin-offem serii Horizon o przygodach łowczyni Aloy.

Zobacz także