Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Sherlock Holmes 3” wreszcie powstanie? Robert Downey Jr. nie odpuści filmu

Ani studio Warner Bros.

Już dwanaście lat czekamy na nowy film z serii „Sherlock Holmes”, w którym tytułową rolę zagrałby Robert Downey Jr. Okazuje się jednak, że nowa część wciąż jest kluczowym projektem dla wytwórni Warner Bros. i samego aktora.

- Mieliśmy wspólny lunch z Robertem. To była bardzo konkretna rozmowa. Więc tak, ten film jest w planach - powiedziała Amanda Burrell, producentka cyklu o brytyjskim detektywie w rozmowie z portalem The Wrap. - Zrobimy go, kiedy nadejdzie odpowiedni moment, z odpowiednimi ludźmi. Jest to priorytet zarówno dla firmy, jak i Roberta.

Co ciekawe, „Sherlock Holmes 3” został po raz pierwszy ogłoszony w 2018 roku wraz z datą premiery widowiska ustaloną na Boże Narodzenie w 2020 roku. Później termin debiutu był systematycznie odkładany w czasie. Zaznaczmy, że trzecia odsłona serii miałaby rozpocząć nowe ekranowe uniwersum pod tytułem „mystery-verse”, na którym zależy wspomnianemu gwiazdorowi.

Warner Bros. niedawno odnowił cyfrowo obraz „Sherlock Holmes: Gra cieni”

- Oczywiście możemy zrobić wyłącznie trzeci film i na tym skończyć. Sądzimy jednak, że mamy do czynienia z wyjątkową okazją do zbudowania czegoś więcej, wykorzystania niektórych postaci z trzeciego filmu do stworzenia nowych historii. Mamy wielkie plany, ale potrzeba na to czasu. Marvel nie został zbudowany w ciągu jednego dnia - przyznała Susan Downey, druga z producentek cyklu, prywatnie żona artysty.

Robert Downey Jr. po raz pierwszy wcielił się w postać najsłynniejszego detektywa świata w 2009 roku za sprawą kryminału „Sherlock Holmes”. Wystąpił także w drugiej części pod tytułem „Sherlock Holmes: Gra cieni” w 2011 roku. Na ekranie towarzyszył mu między innymi Jude Law, który stworzył wyjątkową kreację dra Johna Watsona. Obie części wyreżyserował Guy Ritchie, popularny filmowiec znany także z widowisk takich jak „Przekręt”, „Dżentelmeni” czy „Jeden gniewny człowiek”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze