Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Screen z Red Dead Redemption 2? Nie, to nowa gra sieciowa na PC

Zagadka rozwiązana.

Wiele serwisów publikowało wczoraj obrazek pochodzący rzekomo z Red Dead Redemption 2 - screen miał „wyciec” do sieci za pośrednictwem użytkowników forum GTA. Jak to jednak często bywa w przypadku gorących plotek, wystarczyło kilkanaście godzin na ujawnienie prawdy.

Otóż - jak donosi teraz PC Gamer - nie mamy do czynienia z grą Rockstara, lecz z całkiem nową produkcją na PC, zatytułowaną Wild West Online. Akcja sieciowego tytułu toczy się w otwartym świecie, na Dzikim Zachodzie, stawiając na wieloosobowe potyczki.

Fragment tego screena wywołał wczoraj zamieszanie

Za prace odpowiada szerszej nieznane DJ2 Entertainment oraz studio 612 Games. Jak zapewniają twórcy, gracze będą mogli łączyć się w grupy, by wspólnie łamać prawo lub też je bronić. Do tego poker w saloonie i wiele innych atrakcji pobocznych.

Pod koniec miesiąca deweloperzy rozpoczną kampanię na Kickstarterze, starając się pozyskać co najmniej 250 tysięcy dolarów na dokończenie prac. Podstawowa wersja gra powstaje już teraz, z premierą jeszcze w tym roku.

Całość przypomina więc nieco Red Dead Redemption, gdyby zrezygnować z kampanii fabularnej. Wild West Online opisywane jest jako MMO, ale bez poziomów doświadczenia i wykonywania zadań, a tylko sporą liczbą kowbojów na jednym serwerze.

- Jest grupa odbiorców, którą na PC po prostu nikt się nie zajmował - komentuje dyrektor kreatywny w DJ2, Stephan Bugaj. - Chcieliśmy więc dużego, otwartego Dzikiego Zachodu, ale takiego, jak w najlepszych MMO, gdzie gracze mogą żyć.

Prawie jak Red Dead Redemption

Poza przestępcami i szeryfami będą też inne profesje, jak zbieractwo czy poszukiwanie złota. Wszystko to napędzi kontrolowaną przez graczy ekonomię na serwerze. Do tego rzemiosło i schematy, choć twórcy nie ustalili jeszcze, czy w Wild West Online pojawią się w ogóle umiejętności.

W planach jest także podobny do Red Dead Redemption system reputacji i wyznaczanie nagród za niecne występki. Co interesujące, walka odbędzie się tylko pomiędzy graczami, więc trzeba będzie wziąć się samemu za egzekwowanie prawa, bez pomocy sztucznej inteligencji.

Projekt zapowiada się więc bardzo ambitnie i na pewno nie brakuje zastrzeżeń, jak odblokowanie napadów na pociągi dopiero po zebraniu 1,75 mln dolarów na Kickstarterze.

Jest też oczywiście konkurencja w postaci Red Dead Redemption 2. Produkcja Rockstara także ma ukazać się pod koniec roku, choć bez wersji PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze