Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Road Redemption po trzech latach opuści program Early Access

Motocyklowe szaleństwo.

Sfinansowana na Kickstarterze, zręcznościowa gra wyścigowa z motocyklami w roli głównej - Road Redemption - opuści Early Access na Steamie już 4 października, ponad trzy lata po debiucie w tym programie.

Pierwotnie zakładano debiut jeszcze w sierpniu... 2014 roku. Potem plany zweryfikowano i mówiono o 15 października 2016 r., czego - jak widać - także nie udało się zrealizować.

Leci bo chce

Oryginalna seria Road Rash ukazała się w 1991 roku za sprawą Electronic Arts. Gracz wcielał się w motocyklistę, biorącego udział w nielegalnych i brutalnych wyścigach na publicznych drogach.

Redemption kontynuuje te założenia, przy znacznym rozbudowaniu treści. Kontrolujemy cały gang na proceduralnie generowanych mapach, rozbudowujemy własną postać, motor i bronie oraz zarabiamy pieniądze przez kończenie wyścigów, morderstwa na zlecenie i napady.

Akcję umieszczone w post-apokaliptycznym uniwersum, rządzonym przez brutalnego dyktatora, co powinno przypaść do gustu fanom Mad Max. Po kilku latach walki motocykliści z różnych ugrupowań zgadzają się na zawieszenie broni.

Pokój trwa krótko, ponieważ kartel narkotykowy wyznacza 15 milionów dolarów nagrody za głowę tajemniczego zabójcy. Wszystkie gangi ruszają więc do akcji, lecz zwycięzca może być tylko jeden.

Twórcy przygotowali szereg trybów wieloosobowych, jak kooperacja na podzielonym ekranie dla czterech osób czy też kampania fabularna do przejścia w sieci.

Do tego rozbudowany system walki na motocyklach, zaawansowane drzewko umiejętności i nieco przestarzała oprawa audiowizualna.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze