Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser AC Valhalla zmienia pracodawcę. Zajmie się nowym Dead Space?

Transfer weterana Ubisoftu.
  • Eric Baptizat opuszcza Ubisoft na rzecz EA Motive
  • Doświadczony deweloper od lat zajmował się serią Assassin's Creed
  • Fani spekulują, że teraz tworzy nową część Dead Space

Eric Baptizat - weteran Ubisoftu - opuszcza francuską korporację po szesnastu latach pracy, by dołączyć do zespołu EA Motive. Nieoficjalnie mówi się, że zajmie się wskrzeszeniem serii Dead Space.

Doświadczony deweloper ma bogatą karierę, w ostatnich latach zajmując się projektowaniem Assassin's Creed 4: Black Flag, Unity oraz Origins. Pozycję reżysera AC Valhalla objął po Ashrafie Ismailu, który odszedł przed premierą, w cieniu kontrowersji.

To chyba ekipa EA Motive

Jak informuje serwis Axios, Baptizat zmienił pracodawcę już w kwietniu. Electronic Arts, Ubisoft oraz sam zainteresowany nie skomentowali jeszcze sytuacji, lecz takie transfery nie są niczym specjalnie zaskakującym w świecie gier wideo.

Czym zajmuje się EA Motive? Studio - wzmocnione w 2017 roku pracownikami z likwidowanego BioWare Montreal - w 2020 roku wydało udane Star Wars Squadrons.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których nowym projektem firmy jest kolejna część zasłużonego cyklu Dead Space. Mowa podobno nie o bezpośredniej kontynuacji, lecz o całkiem nowym spojrzeniu na cykl. Patrząc na dokonania Baptizata, być może w otwartym świecie.

Wszelkie zmiany w formule będą zapewne kontrowersyjne. Ostatnia odsłona serii ukazała się w 2013 roku i nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Twórcy zbyt mocno - zdaniem fanów - postawili na akcję i efektowne sceny, a niekoniecznie na budowanie atmosfery grozy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze