Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 z chłodzeniem wodnym - przeróbka fanów

Efektowny projekt konsoli.

  • Grupa fanów wyposażyła PS5 w chłodzenie wodne
  • Dzięki systemowi, temperatura konsoli spada do 53,5 stopnia Celsjusza

Youtuberzy z kanału Modding Cafe przygotowali modyfikację PS5, która wyposażona jest w chłodzenie wodne.

Przeróbkę zaprezentowano w ubiegłym miesiącu, ale teraz na projekt zwrócili uwagę nasi koledzy z portugalskiego Eurogamera. Autorzy nietypowej wersji PlayStation 5 opublikowali film, w którym dokładnie przedstawili przebieg swojej pracy.

PS5 wyposażone w chłodzenie wodne

Umieszczenie w konsoli chłodzenia wodnego wymagało rozebrania urządzenia na części. Zmodyfikowany sprzęt musiano jednak umieścić w nowej obudowie, ponieważ całość nie mieściła się w oryginalnej.

Autorzy projektu przeprowadzili też testy, z których wynika, że zastosowany system faktycznie bardziej schładza PS5 niż tradycyjne rozwiązanie - temperatura sięga maksymalnie 53,5 stopni Celsjusza, podczas gdy standardowy wynik to około 65 stopni Celsjusza.

Zespół z Modding Cafe zaznacza jednocześnie, że zamierza wydać komercyjną wersję chłodzenia wodnego PlayStation 5. W planach jest także zbudowanie PC, które będzie wyposażone w podobny mechanizm.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze