Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 - poznaliśmy cenę kompatybilnych dysków SSD

Trzy warianty od Western Digital.

Sony nie sporządziło jeszcze listy dysków współpracujących z PS5, ale firma Western Digital ujawniła, że wyprodukowany przez producenta model SN850 SSD będzie kompatybilny z konsolą.

Przygotowano trzy warianty, o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB. Wersje wyceniono odpowiednio na 150 dol., 230 dol. i 450 dol. Dyski odczytują dane z prędkością 7 GB/s, a zapisują maksymalnie 4,1 GB/s.

We wrześniu Samsung przedstawił nowy model szybkiego dysku SSD, który w teorii spełnia warunki potrzebne do wykorzystania w PS5, jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia. Propozycje koreańskiego producenta kosztują 90 dol. (250 GB), 150 dol. (500 GB), 230 dol. (1 TB).

W przypadku wspomnianego SN850 od Western Digital na grafice wyraźnie widzimy logo PS5, więc producent najwyraźniej jest pewny kompatybilności z PlayStation 5.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze