Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 dostanie nowe funkcje. Ruszyły testy aktualizacji

Dolby Atmos, większe pamięci i nie tylko.

Sony rozpoczyna testy kolejnej aktualizacji oprogramowania PlayStation 5. Patch oferuje nowe funkcje w sferze audio oraz usprawnień użytkowania, a także obsługę większych pamięci M.2 SSD.

Inicjatywa ograniczona jest niestety dla zaproszonych użytkowników z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji, lecz opisywane funkcjonalności powinny wkrótce trafić do użytkowników na całym świecie, gdy tylko zostaną gruntowanie sprawdzone przez testerów.

Zaczynając od ułatwień dostępu, gracze będą mogli obsługiwać konsolę za pomocą dwóch padów jednocześnie. Drugi kontroler podepniemy jako „pomocniczy”, co pozwoli - dla przykładu - pomóc w przejściu trudnego fragmentu gry bez przekazywania sobie urządzenia sterującego.

Kolejną opcją jest możliwość wysyłania sygnałów haptycznych kontrolera podczas nawigowania w ekranach menu, co powinno szczególnie spodobać się niewidomym. W rękach poczujemy dotarcie do końca listy, zaznaczenie opcji czy otrzymanie powiadomienia.

Zgodnie z ruchem wskazówek: reagowanie na wiadomości, aktualizacja grup, porady na temat konsoli i wyszukiwarka w bibliotece użytkownika

Użytkownicy z podłączonymi urządzeniami wspierającymi technologię Dolby Atmos będą mogli korzystać z systemu 3D Audio. W sferze sprzętu można też wspomnieć, że podniesiono limit obsługiwanych pamięci M.2 SSD - z 4 TB poprzednio do 8 TB w opisywanej aktualizacji. Powinno wystarczyć na jedno Call of Duty.

Jest też szereg mniejszych zmian i usprawnień: nowy interfejs grup, łatwiejsze znajdywanie znajomych do dołączenia, zakładka na zmagania turniejowe czy - jakże istotne - reagowanie na wiadomości za pomocą emotek, rodem z Discorda i innych popularnych platform społecznościowych.

Do tego wyszukiwanie gier w naszej bibliotece, ulepszenia we wbudowanych poradnikach, sekcja z wskazówkami na temat użytkowania PlayStation 5 oraz - na koniec - możliwość wyciszenia dźwięku „beep”, jakie wydaje z siebie konsola przy uruchamianiu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze