Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstają dwie nowe gry Silent Hill - nieoficjalne informacje

Reboot serii i produkcja w stylu Telltale?

Konami zaangażowało dwa studia deweloperskie do prac nad nowymi odsłonami serii horrorów Silent Hill. Jedna gra ma być tak zwanym soft-rebootem cyklu, a druga przygodówką w stylu interaktywnego filmu, przypominającą gry Telltale Games.

Te nieoficjalne informacje opublikował na Twitterze użytkownik AestheticGamer. Warto podkreślić, że to właśnie on ujawnił istnienie i pierwsze szczegóły dotyczące remake'u Resident Evil 3.

„Podejrzewam, że są spore szansę na oficjalną zapowiedź w tym roku. Nie znam planów firmy i szczegółów na temat tych gier, poza tym, że faktycznie istnieją” - dodał internauta.

Ostatnia odsłona Silent Hill - Downpour - ukazała się w 2012 roku. Kolejną część miał stworzyć Hideo Kojima, ale projekt Silent Hills został anulowany, a legendarny projektant rozstał się z Konami.

Silent Hill 2 do dziś pozostaje w czołówce najlepiej ocenianych i najbardziej przejmujących niesamowitą atmosferą horrorów w historii gier wideo. Tradycyjne odsłony tego cyklu kładą nacisk przede wszystkim na mroczny klimat i psychologiczne aspekty strachu.

Następnie: Kolorowy klon Pokemonów - Temtem debiutuje na Steamie

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły