Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] PS Store doczeka się nowej wersji - bez gier na PS3, Vitę i PSP

Jeszcze w tym miesiącu.
  • Nowa wersja PS Store wystartuje podobno 19 października
  • Gry na PS3, PSP i Vitę będzie można kupić tylko na wymienionych konsolach

Francuski serwis Planetvita dotarł do wiadomości, którą mieli otrzymać deweloperzy i wydawcy współpracujący z Sony. Z e-maila wynika, że 19 października firma uruchomi nową wersję cyfrowego sklepu PS Store.

Odświeżeniu ulegnie podobno usługa dostępna z poziomu przeglądarki internetowej na PC i aplikacji mobilnej. Szczegółów wprowadzanych zmian nie ujawniono, ale niewykluczone, że to przygotowania do premiery PS5.

Wiadomość rozesłana do partnerów Sony (źródło: Planetvita)

W nowym PS Store na komputerach (od 19 października) oraz telefonach i tabletach (od 28 października) zabraknie ponoć możliwości kupowania gier i dodatków na PS3, PSP i PS Vita. Tytuły wciąż będzie można zdobyć bezpośrednio na wspomnianych platformach.

To nie wszystko: użytkownicy nie nabędą już programów, motywów graficznych i avatarów dla profilu, choć nadal pojawią się w sklepie z poziomu PlayStation 4. Sony usunie rzekomo też funkcję listy życzeń, aczkolwiek być może opcję zastąpi nowa wersja.

Wspomniane informacje nie są jednak oficjalne, a Sony na razie nie odniosło się do doniesień. PS5 zadebiutuje 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze