Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Rain World debiutuje jeszcze w tym miesiącu

Przygody koto-ślimaka.

Po wielu latach pracy wygląda na to, że przygody koto-ślimaka w platformowym Rain World w końcu ujrzą światło dzienne. Premiera 28 marca, na PC i PS4.

Według pierwotnych planów gra miała zadebiutować jeszcze w 2014 roku. Jak to jednak często bywa w przypadku projektów angażujących tylko dwóch deweloperów, prace „nieco” się opóźniły.

Balansujący koto-ślimak

Założenia sfinansowanej na Kickstarterze produkcji nie zmieniły się w większym stopniu przez lata, więc ogólny opis nadal pasuje idealnie: „W ruinach zapomnianej cywilizacji kosmitów, samotny koto-ślimak rywalizuje o zdobycz i przetrwanie w zabójczych deszczach zamkniętego ekosystemu.”

Podstawowa rozgrywka składa się z elementów platformowych oraz dynamicznego skradania: podczas polowania i unikania większych przeciwników

Choć nasz sprytny bohater ma nogi i kijek, najlepszym sposobem na przetrwanie będzie często właśnie przeczekanie zagrożenia w bezpiecznym miejscu i pozwolenie, by obecne na planszy drapieżniki przetrzebiły się same.

Poniżej znaleźć można najnowszy trailer:

Aby zrealizować taki styl rozgrywki, twórcy przygotowali zaawansowany ekosystem, w którym nasz koto-ślimak z całą pewnością nie jest na szczycie.

Celem podczas przechodzenia ponad 1600 ekranów w 12 różnorodnych regionach będzie nie tylko przetrwanie i powrót do rodziny, ale także eksploracja otoczenia i odkrycie tajemnic zrujnowanego świata, pełnego pozostałości przedziwnych maszyn.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze