Skip to main content

Pinball FX3 pierwszą odsłoną serii tylko na obecną generację sprzętu

Nie wszystkie stoły przetrwają.

Twórcy popularnych serii Pinball FX oraz Zen Pinball - Zen Studios - ogłosili, że latem tego roku wydadzą Pinball FX3, powstające już tylko z myślą o obecnej generacji sprzętu.

W odróżnieniu od Pinball FX2 i Zen Pinball 2, które przygotowano w epoce PS3 i X360, by dopiero potem doczekać się konwersji, nowy tytuł jest przeznaczony już tylko na PC, PS4 i Xbox One.

Dobra wiadomość jest taka, że „większość” z kupionych w przeszłości dodatkowych stołów będzie można przenieść do Pinball FX3 za darmo. Deweloperzy nie mogą jeszcze podać ostatecznej listy, lecz kilka - dosłownie - egzemplarzy nie zostanie objęte taką promocją.

Zobacz na YouTube

W komunikacie dla Eurogamera twórcy wyjaśniają, że niektóre - bardzo niewielka liczba - umowy licencyjne zostały skonstruowane w sposób, który uniemożliwia przenoszenie stołów pomiędzy platformami.

Jeśli o stołach mowa, to już w dniu premiery otrzymamy trzy modele bazujące „na całkiem nowej licencji”. Zen Studios przez ostatnie siedem lat odwiedziło mnóstwo przeróżnych światów, w tym Doom, Marvel, Ninja Gaiden, The Walking Dead, Portal, South Park i dziesiątki innych.

Informacje na temat zmian w rozgrywce są obecnie skąpe, choć deweloperzy otwierają się szerzej na zmagania wieloosobowe, z rywalizacją i pojedynkami w sieci.

Zobacz także