Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phantom Doctrine - polskie CreativeForge szykuje grę taktyczną

Twórcy Hard West.

Polskie studio CreativeForge Games - twórcy udanego Hard West - w swojej najnowszej produkcji nadal stawiają na taktyczne podejście i rzut izometryczny - zapowiedziano Phantom Doctrine.

Tytuł ukaże się w przyszłym roku na PC i konsole.

Ekran misji

„Największa produkcja w historii” firmy z Warszawy to taktyczny thriller szpiegowski - taktyczna gra turowa, osadzona w alternatywnych realiach Zimnej Wojny.

Akcja toczy się w 1983 roku. Gracze przewodzą niezależnej komórce szpiegowskiej i mierzą się z globalną konspiracją, wykorzystującą napięcia na świecie do wywierania wpływu i kontroli.

„Gracze będą zmuszeni wykorzystać wszystkie słabe punkty wroga, bezlitosne przesłuchania, szantaż i techniki »prania mózgu«, by zmienić wrogich agentów w sabotażystów, podwójnych agentów lub nieświadomych kolaborantów” - czytamy w opisie założeń rozgrywki.

Ważne będzie werbowanie agentów na całym świecie i rozwój nowych technologii czy wysublimowanych technik przesłuchań. Podopiecznych wyślemy do bezpośredniej walki lub do infiltracji - poprzez przyjęcie fałszywej tożsamości i działanie z ukrycia.

Tajna baza

Podczas misji będziemy oczywiście kontrolowali agentów samodzielnie, korzystając z taktycznego systemu, przypominającego nieco właśnie Hard West. Twórcy stawiają na swobodę poruszania się i szeroki zakres opcji taktycznych.

Osobnym elementem jest prowadzenie śledztw na specjalnej planszy, gdzie znajdą się dowody i informacje zebrane podczas wykonywania zadań w terenie.

Modularna kampania ma zapewnić świeże atrakcje przy każdym starcie zabawy. Wcielimy się w pracownika kontrwywiadu KGB lub specjalistę od „mokrej roboty”, zatrudnionego przez CIA.

Poniżej interesujący trailer, z prawdziwymi aktorami:

O oprawę muzyczną zadba Marcin Przybyłowicz, odpowiedzialny chociażby za udźwiękowienie trzeciej części serii Wiedźmin.

Wydawcą jest Good Shepherd Entertainment, które jeszcze do niedawna działało pod nazwą Gambitious Digital Entertainment. Firma nie od dzisiaj wspiera polskich twórców, wspomagając wcześniej wspomniane Hard West czy Hard Reset Redux od Flying Wild Hog.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze