Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Patch 2.02 do Cyberpunk 2077 zaskakuje liczbą zmian

Aktualizacja jest już dostępna.

Aktualizacja o numerze 2.02 do Cyberpunk 2077 debiutuje dziś na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ostateczna lista wprowadzonych zmian okazała się o wiele dłuższa, niż można było się spodziewać.

Zgodnie z zapowiedziami, patch zawiera „poprawki najczęściej występujących błędów w zadaniach i rozgrywce, a także inne ogólne usprawnienia”. Z rzeczy najważniejszych: twórcy postanowili zbalansować limity czasowe misji kurierskich, wprowadzonych do gry w dodatku Widmo Wolności. Naprawiono też błąd, przez który gracze mieli czasem problem z wyjazdem przez główną bramę Dogtown.

Nie obeszło się również bez zmian w balansie broni i poprawek wydajności na wszystkich platformach. Co jednak prawdopodobnie najciekawsze, oferowanie bezdomnym pieniędzy nie będzie już obniżało poziomu pościgu przez oddziały NCPD. Idąc dalej, bonusy zdobywane za rozwijanie zdolności powinny od teraz działać poprawnie, a gracz będzie musiał się bardziej postarać, by przez przypadek utknąć między teksturami obietków w Dogtown.

Aktualizacja nie należy do najlżejszych - wydanie na GOG Galaxy wymaga pobrania ponad 14 GB danych. Pełna lista składa się z kilkudziesięciu pozycji, warto więc zapoznać się z oficjalnym opisem, który opublikowano na stronie gry. CD Projekt Red nie wspomniało o planach wypuszczenia kolejnego patcha, pozostaje więc czekać na kolejne komunikaty.

Niewykluczone, że to jedna z ostatnich aktualizacji do Cyberpunka 2077. Po Widmie Wolności nie otrzymamy żadnych rozszerzeń fabularnych, bo większość deweloperów zajeła się już produkcją kontynuacji, znanej pod nazwą „projekt Orion”. Tytuł wciąż znajduje się w fazie koncepcyjnej, więc na premierę poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze