Skip to main content

Outcast 2 ma datę premiery. Jeden z pierwszych otwartych światów dostanie sequel

Po 25 latach.

Outcast - A New Beginning ma konkretną datę premiery. Sequel produkcji z 1999 roku ukaże się 15 marca przyszłego roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Sequel zapowiedziano w 2021 roku. Warto być może dodać, że to już druga próba przygotowania kontynuacji. Poprzednio „dwójkę” tworzono na przełomie wieków, ale prace nad projektem anulowano w 2001 roku z powodu bankructwa zaangażowanego w projekt studia Appeal.

Później - w 2017 roku - Bigben Interactive zdołało wydać remake „jedynki”, pod tytułem Outcast - Second Contact. Projekt ma „bardzo pozytywne” oceny na Steamie, więc zainteresowani mogą chcieć zapoznać się, jak wyglądał jeden z pierwszych otwartych światów w historii gier.

Wracając do „dwójki”, za produkcję ponownie odpowiada Appeal. Zespół z pewnością znacząco różni się od twórców oryginału, ale nie brakuje weteranów - jest choćby kompozytor Lennie Moore. Akcję osadzono 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Po raz kolejny wcielimy się byłego żołnierza Cuttera Slade'a, który został wskrzeszony przez obcych.

Bohater szybko orientuje się, że talanie są zniewoleni, świat ogołocono z surowców, a przeszłość mężczyzny wiąże się z inwazją robotów. Jak można się domyślać, przystępujemy do ratowania planety. W praktyce zajmiemy się eksploracją w perspektywie trzeciej osoby. Skorzystamy z pomocy plecaka odrzutowego, zajmiemy się także budowaniem broni w systemie rzemiosła i wykonywaniem zadań w ramach skomplikowanego, nieliniowego łańcucha misji.

Zobacz także