Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogromny wzrost sprzedaży Wiedźmina 3 pod koniec 2019 roku

Siła Switcha i Netflixa.

Sprzedaż Wiedźmina 3 w czwartym kwartale 2019 roku wzrosła o 554 procent (w samych Stanach Zjednoczonych) w porównaniu z ostatnim kwartałem 2018 roku - poinformowali przedstawiciele NPD Group.

Analityk Sartori Bernbeck podkreśla, że duże znaczenie dla tak znaczącego wzrostu miała przede wszystkim premiera wersji na Nintendo Switch, która zadebiutowała w październiku. Warto dodać, że NPD bierze pod uwagę tylko pudełkowe wydania.

Pomogła także ekranizacja Netflixa. Gdyby nie brać pod uwagę edycji na konsolę Nintendo, wyniki sprzedaży były i tak o 63 procent wyższe - co analitycy przypisują wpływowi serialu.

Dziki Gon zadebiutował w 2015 roku i od momentu premiery osiągnął już poziom ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. CD Projekt RED pracuje obecnie nad Cyberpunkiem 2077, który ukaże się we wrześniu.

Serial sprawił, że wielu odbiorców zainteresowało się grą

Serial Netflixa doczeka się kontynuacji, choć dopiero w 2021 roku. Druga seria sięgnie już po wątki z powieści, a producentka zaznaczyła, że ma plany na kilka kolejnych sezonów.

Źródło: NPD

Następnie: Dust 2 z CS:GO odtworzone w Fortnite

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły