Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe szczegóły na temat gry akcji Left Alive od Square Enix

Jest też trailer.

Post-apokaliptyczna gra akcji Left Alive była najciekawszą niespodzianką podczas wtorkowej konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show. Teraz Square Enix podało więcej detali na temat projektu, opublikowano też kolejny trailer.

Platformy docelowe to PC oraz PS4. Premiera w przyszłym roku, a obecnie prace są podobno ukończone w połowie.

Prawie jak Metal Gear Solid

Detale pochodzą z imprezy TGS, ale także z wywiadu w magazynie Famitsu (dzięki, Gematsu).

Jak wynika z informacji, akcję umieszczono w uniwersum znanym z serii Front Mission, a chronologicznie rzecz ujmując, pomiędzy Front Mission 5 oraz Front Mission Evolved.

Z GTA 5 zapożyczono pomysł na trójkę bohaterów. Zaczynamy od jednego, lecz wraz z postępami docieramy do kolejnej dwójki postaci, by ostatecznie móc swobodnie przełączać się pomiędzy nimi.

Świat nie jest otwarty, a rozgrywkę podzielono na etapy, ale z kilkoma ścieżkami do wyboru. Zajmiemy się strzelaniem z perspektywy pierwszej osoby, rzemiosłem czy zastawianiem pułapek. Wszystko to w celu przeżycia w ogarniętym działaniami wojennymi mieście w Rosji.

Na pewno nie zabraknie mechów, lub też - zgodnie z założeniami uniwersum Front Mission - Wanzerów. Takim sprzętem będzie dysponował głównie wróg, lecz również gracz będzie mógł ukraść robota.

Za projekt odpowiada grupa weteranów z Japonii. Reżyserem jest Toshifumi Nabeshima (seria Armored Core), postacie projektuje Yoji Shinkawa (seria Metal Gear), a mechy -Takayuki Yanase (Mobile Suit Gundam 00, Xenoblade Chronicles X).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze