Skip to main content

Nowa gra na Steamie pobiła rekord ceny. 9 tysięcy zł za „prawdę, która ocali cywilizację”

Chyba warto.

23 stycznia na Steamie zadebiutowała gra indie, która stała się najdroższym tytułem dostępnym aktualnie na platformie Valve. Tajemnicze The Hidden and Unknown kosztuje 9199 zł.

To dość mocny skok w górę w stosunku do dotychczasowego rekordzisty, a więc Ascent Free-Roaming VR Experience, które kosztuje 4300 zł. Na trzecim miejscu listy znajdziemy z kolei niepozorną platformówkę Claus Adventure z ceną sięgającą 1799 zł.

The Hidden and Unknown wysuwa się na wyraźne prowadzenie rankingu najdroższych gier

A czym jest główny bohater tej wiadomości, czyli The Hidden and Unknown? Brawa dla tego, kto rozszyfruje tę zagadkę, bazując jedynie na karcie produktu na Steamie. Dowiadujemy się tam, że to „oparta na fabule gra, która ma na celu poszerzenie percepcji odbiorców w zakresie psychologii i filozofii”. Wciąż niejasne? Spróbujmy dalej.

Świat jest wypełniony tym, co ukryte i nieznane. Wiele rzeczy pozostaje w takim stanie, ale są rzeczy, którymi należy się podzielić, ponieważ są kluczowe dla rozwoju naszej cywilizacji”.

Najłatwiejszym sposobem na podzielenie się niektórymi z tych faktów są zmyślone historie, które pozwalają prawdziwym ludziom zachować twarz, a jednocześnie dają nam niezbędne lekcje”.

„Zwiastun” gry jest nieco mroczniejszy - opisano w nim powód powstania gry: „Ludzie muszą poznać prawdę, ponieważ bez niej nie będą mogli podjąć właściwych decyzji, co sprawi, że konsekwencje dotkną całej cywilizacji...”.

Wygląda więc na to, że autor ma nam coś ważnego do przekazania, ale jednocześnie ostrzega, że The Hidden and Unknown nie jest dla każdego. „Jeśli często się obrażasz zamiast reagować racjonalnie, unikanie tej gry będzie mądrym działaniem” - czytamy w opisie.

Ze zdjęć na Steamie możemy wywnioskować, że gra reprezentuje gatunek visual novel, jednak z bardzo specyficzną warstwą graficzną, pozbawioną chociażby ludzi.

Nasze połączenie z S.I. zostało przerwane. W konsekwencji, jej zdolności są niedostępne, jako że transformacja nie jest jeszcze ukończona” - głosi jedna z wiadomości, którą główny bohater otrzymuje na telefon.

Wracając do ceny, 9199 zł to dużo, ale jeśli zdecydujecie się na zakup, jest szansa ukończyć grę i uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Zaintrygowany grą serwis The Gamer postanowił napisać do odpowiedzialnego ze tytuł studia ProX.

Twórcy ujawnili, że przejście gry powinno zająć ok. 2 godziny, więc jeśli ktoś wyrobi się w tym czasie, deweloperzy zachęcają do złożenia wniosku o zwrot. Zapytani o cenę, stwierdzili, że „wycenili jaką tak, jak uważali za słuszne”.

Zobacz także