Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa „Castlevania” wygląda świetnie. Netflix pokazał oficjalny zwiastun

Premiera we wrześniu.

Netflix opublikował oficjalny zwiastun serialu „Castlevania: Nocturne”, a więc spin-offu do kultowej produkcji na bazie serii gier od Konami. Przepełniony akcją materiał zdecydowanie przypadł do gustu widownii.

Możemy to wywnioskować z samych statystyk serwisu YouTube. W ciągu niecałych trzech godzin zwiastun zebrał ponad 300 tysięcy wyświetleń oraz 29 tysięcy pozytywnych ocen. Wydaje się, że serca widzów podbił remix piosenki „Divine Bloodlines”, którą po raz pierwszy usłyszeć mogliśmy w grze Castlevania: Rondo of Blood z 1993 roku. Fani chwalą też wysoki poziom animacji oraz fakt, że trailer jest wręcz przesączony scenami akcji.

Przypomnijmy, że akcja „Castlevania: Nocturne” przenosi się z widzianego we wcześniejszych sezonach średniowiecza do czasów rewolucji francuskiej. Tym razem będziemy śledzić losy Richtera Belmonta, znanego właśnie z Castlevania Rondo of Blood. Młody łowca wampirów poszukuje potężnego krwiopijcy Orloxa, który lata wcześniej zamordował matkę chłopaka.

Do krucjaty bohatera dołącza grupa innych wojowników. W starciu z wampirami pomoże między innymi czarodziejka Maria z Karaibów Anette oraz jej towarzysz - Edouard. Głównym przeciwnikiem jest natomiast królowa wampirów Erzsebet Báthory, wzorowana na postaci faktycznej węgierskiej szlachcianki Elżbiety Batory, która według legend kąpała się w krwi dziewcząt, by zachować wieczną młodość.

„Castlevania: Nocturne” zadebiutuje na Netflix już 28 września tego roku. W ofercie serwisu wciąż znajdziemy także wszystkie cztery sezony oryginału, który został powszechnie uznany za jedną z najlepszych adaptacji w historii platformy. Serial został zbudowany z czterech sezonów, które razem składają się na 32 odcinki.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze