Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Switch na Pixel Heaven 2023. Polski dystrybutor zaprasza do zabawy

Podczas festiwalu odwiedzimy specjalne stanowisko.

Organizatorzy Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 poinformowali, że podczas wydarzenia uczestnicy imprezy będą mogli zajrzeć do specjalnie przygotowanego stanowiska Nintendo Switch i zagrać w kilka gier z oferty japońskiego wydawcy, w tym Splatoon 3 i Nintendo Switch Sports.

Dystrybutor Nintendo w Polsce - firma ConQuest Entertainment a.s - przygotuje dla odwiedzających Pixel Heaven konsole z takimi tytułami, jak kolorowa strzelanka Splatoon 3, szalona piłka nożna w postaci Mario Strikers: Battle League Football oraz Nintendo Switch Sports, czyli wirtualne zawody sportowe, rozgrywane dzięki czujnikom ruchu w kontrolerach JoyCon.

Odwiedzający Pixel Heaven 2023 będą mogli znaleźć stanowisko Nintendo od razu po wejściu do głównej sali, zaraz za recepcją. Przypomnijmy, że impreza odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 roku w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Chętni do odwiedzenia Festiwalu mogą już zarejestrować się i zakupić bilet na oficjalnej stronie. Oprócz strefy Nintendo, organizatorzy zapewniają także szereg innych atrakcji.

Przede wszystkim, w tym roku potwierdzono spotkania z kilkoma gośćmi specjalnymi. Wystąpią między innymi twórca serii Lemmings i pierwszej odsłony GTA Mike Dailly oraz weterani branży Simon Butler i Jim Bagley. W czasie trwania imprezy odbędą się też Mistrzostwa Polski w Tetrisie klasycznym, game jam (konkurs tworzenia gier w ograniczonym czasie) Pixel Crunch, Giełda Pixela oraz będzie można obejrzeć wystawę fotografii w grach wideo.

Najważniejszą cechą imprezy jest wyjątkowy klimat, w którym świetnie odnajdą się miłośnicy wszelakich klimatów retro oraz popkultury lat 80. i 90. Nie zabraknie jednak też ciekawych punktów programu dla fanów współczesnych produkcji, od dużych gier znanych deweloperów, aż po dzieła twórców indie.

Eurogamer.pl jest głównym partnerem medialnym imprezy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze