Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowe źródło ujawniło sprzedaż Baldur's Gate 3

Ponad 5 mln egzemplarzy.

Baldur’s Gate 3 sprzedało się już w nakładzie 5,2 miliona egzemplarzy. Dane są imponujące, lecz ich wiarygodność obarczona jest pewnym znakiem zapytania, ze względu na interesujące źródło.

Liczbę podało bowiem nie studio Larian, lecz... ambasada Belgii w Chinach, w komunikacie opublikowanym na lokalnej platformie Weibo. Twórcy gry mają siedzibę w Gandawie w północno-zachodniej części Belgii, co może po części wyjaśniać, skąd dyplomaci pozyskali informacje.

Trudno także spodziewać się, by pracownicy ambasady po prostu wymyślili takie dane. Mimo tego, wynik warto na razie traktować z przymrużeniem oka, przynajmniej do czasu potwierdzenia przez wydawcę. Oficjalne dane to jak na razie 2,5 miliona - osiągnięte już w ramach Early Access.

Co więcej, ambasada mówi o sprzedaży na Steamie. Baldur’s Gate 3 dostępne jest wyłącznie na PC, lecz grę można kupić także w GOG, co zapewne pozwala doliczyć kilka tysięcy egzemplarzy. Wydaje się jednak, że nawet 5,2 mln to zaniżona suma. Dla przykładu, SteamSpy pokazuje minimum 20 mln „posiadaczy”, lecz to także mało wiarygodna liczba.

Jasne jest jedno: gra osiągnęła tak duży i międzynarodowy sukces, że chwalić się nią chcą nawet dyplomaci z belgijskiej ambasady w Chinach. Przypomina to nieco premierę Wiedźmina 3, gdy siedzibę CD Projektu odwiedziła premier Polski.

Drugi pewnik jest taki, że wynik już wkrótce ponownie wzrośnie, gdy tylko Baldur’s Gate 3 ukaże się na PlayStation 5. Datę premiery na konsoli Sony zaplanowano na 6 września, a jedynym problemem może być fakt, że tego samego dnia zadebiutuje także Starfield (choć nie na PS5).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze