Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix obniża ceny w stu krajach. W niektórych nawet o połowę

Ale niestety nie w Polsce.

Netflix postanowił obniżyć ceny pakietów w ponad stu krajach na całym świecie. W niektórych państwach subskrybenci niedługo zapłacą nawet o połowę mniej. Zmiany nie dotyczą rynków Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i - niestety - Polski.

Obniżka jest umotywowana chęcią rywalizacji o nowych klientów z innymi platformami streamingowymi i próbą zatrzymania obecnych abonentów. Netflix zaktualizował ceny w regionach Azji, Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Europy Środkowo-Wschodniej (Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Albania, Macedonia Północna, Słowacja, Słowenia, Bułgaria), Bliskiego Wschodu i Afryki Subsaharyjskiej oraz Północnej, jak podaje serwis Variety.

Nowe stawki obniżone od dwudziestu do sześćdziesięciu procent będę dotyczyć około dziesięciu milionów użytkowników. Przypomnijmy, że Netflix wciąż jest w trakcie ustalania strategii walki z procederem współdzielenia kont przez abonentów spoza jednego gospodarstwa domowego. Co ciekawe, serwis zaktualizował już regulamin korzystania z usługi w czterech krajach. Są to Kanada, Nowa Zelandia i dwa państwa z Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpania i Portugalia. Zmiany z czasem zostaną wprowadzone na rynek USA.

Cover image for YouTube videoNowości na Netflix | Marzec 2023
Netflix zapowiedział nowe produkcje na nadchodzący marzec

W ostatnim czasie nabrały na sile również dyskusje na temat anulowania przez Netflixa serialu „Mindhunter”. Obiecująca produkcja doceniana przez fanów i krytyków nie powróci na platformę z trzecim sezonem. Reżyser David Fincher przyznał, że była to bardzo kosztowna seria i niestety nie przyciągnęła wystarczająco dużej publiczności, aby powstała jej ewentualna kontynuacja.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze