Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zapowiedział nowe słuchawki - za ponad 2 tysiące złotych

W cenie Xbox Series X.

  • Bang & Olufsen Beoplay Portal to słuchawki z segmentu premium
  • Urządzenie ukaże się w kwietniu w cenie 2249 zł
  • Sprzęt zadziała z konsolami, PC oraz telefonami i tabletami

Microsoft zaprezentował Bang & Olufsen Beoplay Portal - bezprzewodowe słuchawki, które są pierwszym projektem stworzonym w ramach „Designed for Xbox Limited Series”, czyli programu z produktami premium.

Sprzęt wyróżnia się między innymi wysoką ceną - w przedsprzedaży kosztuje 2249 zł, a więc tyle samo, ile Xbox Series X. Urządzenie ukaże się 29 kwietnia w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szarym i granatowym.

Słuchawki połączą się z konsolami Microsoftu za pomocą protokołu Xbox Wireless, a także z PC oraz telefonami i tabletami za pośrednictwem Bluetooth. Przy pełnym naładowaniu baterii i korzystaniu tylko z drugiej metody łączności zadziałają 24 godziny (w trakcie używania obu, czas pracy spadnie do 12 godzin).

Bang & Olufsen Beoplay Portal

Urządzenie wyposażono w zestaw wbudowanych mikrofonów kierunkowych, które wzmocnią głos użytkownika i odetną odgłosy otoczenia. Na obudowie umieszczono przyciski dotykowe, umożliwiające regulację głośności i balansu dźwięku między grą a czatem.

Dodatkowe funkcje zaoferuje aplikacja mobilna na iOS i Androida. Program pozwoli przełączać się pomiędzy predefiniowanymi profilami audio, stworzonymi na przykład z myślą o grach RPG i FPS. Do tego opcje dostosowania redukcji szumów i ręcznego zmiany tonów dźwiękowych.

Urządzenia powstało we współpracy z Bang & Olufsen, które od 95 lat rozwija systemy dźwiękowe, wykorzystywane w telewizorach, głośnikach i słuchawkach. Beoplay Portal jest pierwszym stworzonym przez firmę sprzętem do gier.

To nie wszystko, ponieważ obudowę przygotował uznany projektant Jakob Wagner. Na aluminiowych muszlach słuchawek zastosowano anodowanie gradientowe, a nauszniki pokryto jagnięcą skórą, która izoluje od odgłosów otoczenia.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze