Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft: Xbox One X ze świetnymi wynikami w przedsprzedaży

Brakuje konsol.

Szef marketingu w dziale Xbox - Aaron Greenberg - zapewnia, że przedpremierowy nakład Xbox One X wyprzedał się na pniu w zaledwie kilka godzin, choć firma oczekiwała, że sprzętu wystarczy na tydzień.

Nie jest jednak jasne, o jakich krajach mówi menedżer. W Polsce konsole są jeszcze dostępne, a cenę sugerowaną - 2099 zł - oferuje obecnie na przykład RTV Euro AGD.

Xbox One X Project Scorpio

Wydaje się, że Greenberg mówi o sytuacji w Niemczech, co chyba nie powinno dziwić, skoro słowa padły w rozmowie z kanałem z tego kraju, podczas imprezy Gamescom.

- Zwłaszcza w Niemczech fani składają zamówienia w szybkim tempie, można nawet najszybciej na świecie, więc wspaniale jest widzieć ich wsparcie - chwalił menedżer.

W sklepie Amazon wszystkie przydzielone egzemplarze wyprzedano podobno w 25 minut. Ponownie, Greenberg nie sprecyzował, o jakim oddziale Amazona mowa - zapewne tym niemieckim.

Co więcej, według zapewnień Microsoftu, Xbox One X jest najchętniej zamawianym przed premierą modelem konsoli Xbox w historii.

Warto dodać, że Xbox One X przed premierą dostępne jest wyłącznie w edycji limitowanej Project Scorpio. W skład zestawu wchodzi konsola i pad, podstawka pionowa, kabel HDMI, kabel zasilania, 14-dniowy próbny abonament Xbox Live Gold oraz miesięczny abonament Xbox Game Pass.

- Wszystko wskazuje na to, że będzie to numer jeden w tegorocznym okresie świątecznym, więc postaramy się nadążać za popytam na tyle, na ile będzie to tylko możliwe - dodał Greenberg w rozmowie z serwisem DualShockers, mówiąc o tempie produkcji konsol.

Xbox One X debiutuje 7 listopada.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze