Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft pracuje już nad nowymi konsolami

Plany na przyszłość.

  • Microsoft zapewnia, że zamierza dalej rozwijać konsole
  • Nowe urządzenia są planowane już teraz

Microsoft ujawnił dzisiaj sporo informacji na temat planów związanych z dystrybucją w „chmurze” i telewizorami, lecz firma zapewnia jednocześnie, że pozostaje zaangażowana w dalszy rozwój konsol.

Dość powiedzieć, że Liz Hamren, odpowiedzialna w korporacji za „wrażenia gamingowe i platformy” przyznała, że dział Xbox już teraz pracuje nad nowymi urządzeniami. „Niektóre z nich nie ujrzą światła dziennego przez lata” - wyjaśniła.

Konsole mają się dobrze

- Chmura jest kluczowa w naszych planach dla sprzętu i Game Pass, ale nikt nie powinien sądzić, że zwalniamy tempo w sferze inżynierii konsol. Wprost przeciwnie, tylko potęgujemy wysiłki - zapewniła menedżerka w materiale wideo, zaprezentowanym przedstawicielom mediów.

- Już teraz ciężko pracujemy nad nowym sprzętem i platformami. Niektóre z nich nie ujrzą światła dziennego przez długie lata. Ale podczas gdy planujemy przyszłość, zajmujemy się także rozszerzeniem wrażeń Xbox na kolejne urządzenia już dzisiaj, by dotrzeć do nowych osób - dodała.

Od premiery obecnej generacji mija dopiero pół roku, więc na nowości przyjdzie jeszcze poczekać. Po raz kolejny pojawiają się jednak głosy, że wydane w listopadzie urządzenia mogą być ostatnim dedykowanym sprzętem do grania, ponieważ coraz większe znacznie jest przykładane właśnie do strumieniowania przez sieć.

- Podczas gdy rozszerzamy działalność na PC i urządzeniach mobilnych, konsole pozostają naszymi flagowymi urządzeniami - zapewniła Hamren. - Chcemy dostarczyć najpotężniejsze konsole na świecie, pozwalające cieszyć się wspaniałymi grami przez długie lata. Włącznie z rozgrywką, której dzisiaj nie możemy sobie jeszcze wyobrazić.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze